Heureka.sk - nákupný radca


Poradňa Batérie pre mobilné telefóny - originálne

Ako vybrať batériu do mobilného telefónu?

Pred výberom batérie do mobilného telefónu je potrebné ujasniť si, aký typ batérie budeme požadovať, akú kapacitu a či budeme chcieť batériu priamo od výrobcu mobilného telefónu, alebo sa uspokojíme s iným (neoriginálnym) výrobcom.

Rýchly odkaz:

Najpoužívanejší typ batérií

Odkazy na osvedčených výrobcov: LG, Nokia, PanasonicSony Ericsson

Aký typ batérie vybrať?

V dnešnej dobe sa už oplatí kupovať batérie typu Li - ion, ak chceme ešte lepšie potom volíme typ Li - Pol.

Akú kapacitu vybrať?

Kapacita batérie sa udáva v mili Ampérhodinách (mAh). Tu sa dá poradiť, že ak chcete, aby mal váš telefón rovnakú výdrž ako na pôvodnej batérii, zvolíme rovnakú kapacitu batérie akú mala pôvodná batéria. Ak chceme väčšiu výdrž, potom zvolíme aj väčšiu kapacitu.

Pozor na kompatibilitu!

Vzhľadom k tomu, že v dnešnej dobe je na trhu veľké množstvo mobilných telefónov, dbajme zvýšenou pozornosťou na to, aby nami kupovaná batéria bola kompatibilná s naším telefónom.

Originálna/neoriginálna batéria?

Na trhu sa môžeme stretnúť s batériami priamo od výrobcov mobilných telefónov, alebo od iných výrobcov, ktorí vyrábajú batérie pre široké spektrum výrobcov. Ak naozaj chceme kvalitu, s o niečo vyššou cenou, vyberieme si batériu originálnu priamo od výrobcu nášho mobilného telefónu. Ak chceme ušetriť zvolíme neoriginálne riešenie.


Vybrať Batériu do mobilného telefónu

Porovnať batérie pre mobilné telefóny - originálne